logotype

Zadní podběhy, držák přední nápravyDnes je to pro mne velký den. Podařilo se mi přes několik známých zkontaktovat s původním majitelem  brezela a protože vím, že tyto stránky sleduje, dnešní příspěvek bude věnován speciálně panu Larsovi ze Švédska. Velice si cením jeho přístupu a pochopení, že k autu patří neodlučně i historie a vzpomínky z provozu. Vynasnažím se, abych nezklamal a dotáhl auto do zdárného konce s pedantskou pečlivostí na zachování každého dobového detailu.

Uchycení přední nápravy ke karoserii bylo značně poškozené. Zde pravá strana.

A levá strana. Na první pohled vypadá lépe....

Ale zdání klame. Do dutin se dostal jemný švédský písek/bahno a díky tomu byl celý prostor permanentně ve vlhku.

Po odsekání držáků je vidět, že i plech pod ním je značné poškozený. Jedna strana byla vařena autogenem a tak musela část plechu pryč.

Velice zdařilé držáky vyrábí Virtanen Mika. Po oměření s originálem musím smeknout. Vše sedí tak jak má.

Držáky nápravy již  na svém místě.

 

Levá stana byla špatná jen ve spodní části. Byla by škoda měnit zdravý a původní plech. a tak se držák říznul a napojil na původní.

 

Vrchní plech nad držákem. Toto místo již bylo v minulosti opravováno autogenem a tak je  barva v okolí dost poškozená a plech pokroucený.
Nezbylo než nemocné místo vyříznout a zhotovit záplatu.

 

A ještě z jiného pohledu

Levá strana na tom byla podobně. Zde fotka po základním spasování.

Zde trochu předběhnu ale jinou fotku tohoto místa nemám. Zde ve vrstvě plniče před broušením.

A to nejlepší na konec. Měření. Po osazení nápravy mám od držáku tlumiče k plechu podběhu na obou stranách přesně 2.5cm.

 

To je pro dnešek vše. Děkuji tímto nejen Larsovi ale i všem ostatním, kteří mi s dohledáváním historie pomáhali.Add comment