logotype

Brezel po 4000 kmAktuálně slavím takové malé výročí. Brezel má na tachometru natočíno 4000km od reinkarnace po GO a 284.000 Km celkem od roku 1950. Motor si sedá a tlaky ve válcích pomalu ale jistě rostou. Už ani tolik netlakuje do karteru a na rovném úseku dokážu bez problémů pokořit 80km/h. Do výtobcem deklarovaných 100Km/h mi ještě něco zbývá ale věřím, že toho jednou bude vůz schopen. 

O prasklém okénku jsem již psal minule. Na Bad Cambergu se mi podařilo koupit tento pěkný originál s příběhem. Při odjíždění z BC jsem balil věci do brezela a přitočil se ke mne jeden klučina s tím, že toto okénko zná. Prý pocházelo z jejich rodinného brezela a jako malý kluk na jednom z výletů na něj obtiskl tento obtisk z místního Diseny Landu. Brezel poté dosloužil a toto okénko se dostalo k překupníkům a následně až ke mne. Poděkoval jsem za příběh a slíbil, že obtisk samozřejmě zachovám.

A již vyměněné okénko  na svém místě.

Řešil jsem také nevýrazné brzdové světlo. Brezel má toto světlo sdružené s osvětlením SPZ a za ty roky plast zmléčněl a ztratil svou barvu.

Zde již NOS krycí sklíčko.

Pod sklíčkem je ještě barevný celuloid. Vlevo ne zcela zdařilá replika od Vewibu a vpravo pak originál který žárovka zcela vybělila.

A zadní světlo po osazení nových skel.

A ještě zkouška funkčnosti. Oproti původnímu stavu, nebe a dudy. Jsem spokojen.

Když už jsem se zaměřil na zadní kapotu, pokusím se ještě něco udělat s korozí na špičce. Nejde o nic dramatického ale proč si nevyzkoušet nové postupy. Zde pokud o tanátování. Černé ostrůvky je již stabilizovaná koroze. Snad se časem rozroste po celém povrchu.

 A na závěr kontrola stavu po 4tis km. Chtělo to jen dotáhnout šrouby co drží karosérii s podvozkem a dotáhnout vůli na skříňce řízení. Naštěstí s pomocníkem to šlo jako jak po másle.  PS: Všimněte si toho Ferrari ve vedlejší garáži. Že by další projekt ? Snad ne. :)

A na závěr několik fotografií z dnešního odpoledne kdy předjíždíme konvoj US army a za burácení dvacetipětikoňového motoru a kvílení nesynchronizované převodovky jim mizíme brzo z obzoru. Také proto, že jeden z OT měl defekt hned na třech pneumatikách z šesti a tak na něj zbytek kolony čekal v "pomalém" pruhu. Zde omluvte zhoršenou kvalitu obrazu. V plné rychlosti ani stabilizátor nepomůže. Kor když vás na dálnici propichují oči řidičů za vámi a vy jim nejste schopni vysvětlit, že ten kopec je skutečně příkrý a dlouhý a že ani problikávání vás na 130km/h neurychlí. :) You have no rights to post comments