logotype

Broušení podvozkuDnes nám napadl první sníh. Do promrzlé dílny se mi moc nechce a tak alespoň napravím resty z léta a uveřejním postupy prací na brezelovi.

Po Piskování podvozku jsem se pustil do broušení. Byl to 30ti hodinový očistec ale času nelituji, jsem rád, že jsem zbytečně neoslabil již tak  chatrné plechy tryskáním, nehledě na poškození povrchu plechu.

Ke slovu se dostalo snad všechno brusné nářadí z dílny. Nejvíce práce ale zastal kotouč do úhlové brusky pro odstaňování starých nátěrú. Chce to trochu cviku, vyhout se hranám a netlačit a s jedním kotoučkem se dá v pohodě sebrat celý podvozek. Krom barvy krásně bere i ostrúvky koroze a zůstává po něm krásný povrch.  Na prolisy pak přišla na řadu mikro úhlová bruska s lamelovým kotoučkem a mikro pásová bruska která oprot lameláky kopíruje skvěle rádius povrchu.

Konec kecání, foto níže.

 

Lamelák v akci. Moc dobře to nešlo, to jsem byla le teprve na začátku

 

Lamelák podruhé

Tuto pasáž jsem měl ze všeho nejraději. Byla tu několik mm silná vrstva suříkového základu. I přes 3M filtraci to byla olověná mňamka pro dýchací cesty.

 

Prevní zkouška s odrezovačem. Kolikpak jich ještě bude .... ?

Zbytky z odrezovače jdou pryč ruční cestou pomocí dráťáku


Velice zajímavý detail. Mám rok 1950 a v tomto roce se poprvé začal vyrábět Kaefer Luxus. Mimo jiné má již sedačky na kolejnicích. Zde ale vidět, že plechy lisovaly ještě pomocí forem ze "social" verze.  Tento kruhový bod slouži k identifikaci, kde má dělník vyvrtat otvor pro osazení šroubů pro uchycení sedačky pomocí křídlových matek.

 

Spodek podlahy nebylo nutné piskovat a tak nás čeká o to lahodnější práce s bruskou.

První nástřel plus odrezovač. Nic moc, bude se muset opakovat.

Krásně patrné rejdění lameláku u prolísů, kam se nedalo dostat velkým kotoučem do úhkové brusky

A ještě krásně patrné mé oblíbené rozstriřky u svárů. 5 let po válce měli lidé jiné priority než řešit detaily na nějakém lidovém vozu za pár šupů.

 


Odrezovač začíná působit a rez se nám pěkně vysrážela v bílý prášek.

Stále jsou ale po očištění patrné ostrůvky s korozí....

Tak znovu brousit....

 

Krásně patrné, jak někdo zvedal auto za středový tunel. Tyto ďubky tu nechám jako svědectví doby...

Začínám se v tom ztrácek. Zkrátka, koroze méně, čistého plechu více.

 

Pro změnu odrezovač.


Už zbývá jen pár drobných ostrůvkoů s korozí. Všiměte si struktury plechu.  Pískováním bych o ni přišel...

 


A zde již v černém základu. Neošetřená místa krásně ukazují, kde všude bude třeba práce s COčkem.

A ještě patrná technologie povrchové úpravy. Ano, štětkolak :) Pocitově mám raději práci se štetcem, barva nám krásně zateče všude tam, kam chcem. Kocourů se bát netřeba. Před lakem se bude ještě brousitYou have no rights to post comments