logotype

Piskování podvozkuPo očištění podvozku suchým ledem, viz tryskani suchym ledem II. jsem usoudil, že jsou někde místa, které je třeba důkladně očistit a opravit. Vzal jsem tedy podvozek na podvál a vyrazil na tryskání. Jako abrazivo jsem zvolil jemný písek s ocelovou drtí. Netryskal se celý podvozek ale jen lokální místa s hloubkovou korozí.

 

Přední náprava. I když to byla olejová koule, tak pod ní byla ukryta hloubková koroze.

 

Zadní  náprava byla také dost poničená. Pod víčka torzních tyčí se dostal jemný písek a tak byla celá oblast neustále ve vlhku.

 

Body pro zvedání vozu heverem byly také dost KO. Navíc neuměle přeplátovány. Naštěstí držáky byly původní a v dobrém stavu.

 

V tryskacím boxu. Mým požadavkem bylo, abych byl přítomen při tryskání a dohlížel nad celou operací. Chtěl jsem jednoduše mít vše stále na očích a nechtěl nedejbože řešit ztracený díl.

 

Značení zadní nápravy.

 

Ale copak nám to tu vykouklo za bubáka ?

 

Jediné plechy, které jsem byl nucený tryskat, byly v oblasti okolo baterky. Již od pohledu bylo jasné, že je zde plech prožraný skrz.

 

Zvedací bod na straně řidiče.

 

Kladivo bylo naopak po otryskání moc hezké. Všimněte si neumělých svarů s výraznými rozstřiky. Tak se v  té době u VW svářelo. Udělám vše poroto, aby byly rozstřiky patrné i po dokončení.

 

Nakonec jsme se ještě podívali na zoubek podlaze pod pedály.

 

Drobné lokální "prorezlinky" pořeším jen "zasmrkáním" COčkem, byla by škoda dávat pryč jinak vcelku zdravý plech.

 Add comment