logotype

podélně půlená převodovka 1948 vw - dokončeníZde jen krátké dokončení předchozího příběhu, viz podélně půlená převodovka 1948 vw Zbývalo osadit pár drobností ale i tak to zabralo celý den.


Osazené štefty pokliček poloos. Mazal jsem je tekutým teflonem, díry jsou skrz a je zbytečné si tudy nechat utíkat olej.

 

NOS manžety po týdnu koupání v oleji. Říkal jsem si že třeba změknou a alespoň si zvyknou na olej.

 

Nezměkly. Jde opravdu o staré provedení s velkým logem VW. Mám ještě jednu sadu signovanou VW/audi a jsou o poznání měkčí. Rozum mi radí tam tyto tvrdé nedávat ale srdce to vidí zcela jinak. Promačkal jsem je a jsou sice tuhé ale bez náznaků praskání.

 

 A zde již na repasovaných pokličkách. Trubky poloos jsem nechal přírodní. Jen proběhla konzervace.

 

Tento detail jsem na Švédovi podcenil, zde jsme nenechal nic náhodě a před lisováním lehce mázl domečky těsněním. 

 

To je ten detail. Touto spárou se mi dostával olej mimo domeček a jednou za týden udělal kapičku pod kolíčkem. Složitě jsem to pak dotěsňoval. Zde krásně zalito a věřím že bude sucho jako troud.

 

Tak ještě máznout před montáží vazelínou a může se osazovat.

 

Vlevo pružina vypínání spojky sundaná ze 48ky, vpravo vypůjčená z modernější skříně. Přišla mi podivná, ze slabšího drátu a jako by si ji někdo dělal doma na koleni.

 

Nakonec na převodovku šla ta z jiné skříně.

 

A toto je další srdcovka. NOS gufero s jedním břitem. Dělají se poměrně hezké repliky se dvěma břity. Zde ale zase vítězí srdce. Když poteče, tak to předělám a vrátím se k replice. 

 

Tím bych projekt převodovka 48 považoval za uzavřený. Půjde ze stojanu do regálu a pomalu se začínám chystat na motor.

 

 

 

 Add comment