logotype

Napoleno, motorový prostor, zadní čílkoKarosérie již sedí opět pevně na podlaze, je možné se věnovat ostatním částem.

Nejdřív se podíváme na přední příčku, tzv. napoleona. Plech byl opravovaný ale naštěstí tak šikovně, že sváry nešly do prolisů. Navíc se nic neřezalo ale pouze se děravý plech přeplátoval plechem novým.

Po odřezání svrchních plechů na nás vykoukl sice prorezlý ale použitelný díl.

Vnitřní plech byl na tom dost podobně.

Napoleon, resp jeho zbytky. Prolisy krásně zdravé. Rovný plech lze vyrobit snadno.

A zde vyjmutý vnitřní plech.

Vnitřní plech po opravě. Záměrně se sváry uvnitř napoleona nebrousily. Jde o brezela z roku 48, tedy 3 roky po válce a nedostatek kvalitních surovin je zde dost cítit. Plech na celé karosérii je velice křehký a snadno se láme a praská. Mnohem více než na brezelovi z roku 1950.

Vnitřní a vnější plech opět na svém místě.

Vnější plech z pohledu od palivové nádrže. Záměrně zůstal plech místy pomačkán. Dávám přednost původnímu plechu, byť mírně poškozenému, před novým. Brouk nebude žádná leštěnka v novém laku ale bude na něm přiznané, že jde o 70 let starý vůz který již má něco za sebou.

 

Výchozí stav motorového čílka. I když to není na první pohled vidět, i zde je místy přeplátováno a to v prostoru zámku a díry pro startování klikou.

Lem čílka po odříznutí.

Jsou ze krásně patrné díry na odvod vody a drobné prolisy.

Pohled ze strany motoru.

Opravené čílko. Ještě bude nutné do něj šáhnout protože kapota ne zcela dobře sedí. Také bude třeba dopilovat plech zámku. Měl by být mírně vykrojený. To ale až nakonec, až bude osazená kapota s mechanismem zamykání.

Abych se vyhnul zklamání při osazování motoru, připravil jsem prázdné kartery pro dopasování plechů a těsnění.

 

Obal převodovky jsem použil modernější, oválový, ale upravil jsem silentblok tak aby skříň seděla jako u brezela. Pokud vám na fotce neladí trubičky s lanovody topení a brzd, máte pravdu. Ještě nejsou zakrácené na správnou délku.

A máme i osazený motor a plechy válců. Vzal jsem první plechy co jsem měl po ruce, žádný strach že bych chtěl dávat do brezela 30PS motor :)

Zde je vidět jak se plechy mírně sbíhají. Podběh na levé i pravé straně je propadlý dovnitř a bude třeba ho vytáhnout zpět.

Také je nutné počítat se startování klikou. Otvor pro kliku by měl být v ose klikové hřídele.

 

Na závěr se ještě podíváme na kaslík, tedy přihrádku na drobnosti v palubní desce. Pozdější modely měly kaslíky papírové potažené látkou, v roce 48 byly ještě plechové.

Do kaslíku se dostala voda a ten samozřejmě prorezl. Jinak je ale hezký a půjde opravit.

Palubní deska po odbodování kaslíku u řidiče. Spolujezdec má osazen kaslík papírový. Kdyby někdo ze čtenářů měl ve své sbírce kaslík kovový, měl bych o něj vážný zájem.

 

Opraveno a vráceno zpět.

 To je pro dnešek vše, krásné svátky.

 Add comment