logotype

ŘemeniceTak motor má již nějaký ten tisíc km za sebou ale i nadále má problém s otáčkama na dynamu. Poměr spodní a horní řemenice je u sériového 25PS motoru cca 1.9:1, tedy ventilátor se točí při navrhovaných otáčkách přes 10tis RPM a to rozhodně není zdravé. Ventilátor mám zavařený ale slabým článkem je řemenice dynama, která má tendenci praskat.Prozatimně jsem to vyřešil větší horní řemenicí z roku 1958, stáhl jsem poměr řemenic na 1.7:1, tedy ventilátor točí 9300 RPM. Najel jsem s touto konfigurací necelé 2 tis km a řemenice znovu pukla.

Takto vypadá stará 30PS řemenice poté co jsem ji ukroutil na Sprintech na Vítkově.

 

Nic naplat, otáčky musejí ještě více dolů a tedy je třeba pořídit malou Porsche řemenici. S ní budou otáčky ventilátoru pouze 1.35x vyšší než otáčky motoru a tak se dostanu na zdravých 7300RPM na dynamu.

 

Nejdříve stočíme plochu po které běží břit gufera. Bohužel Porsche má tuto plošku odskočenou a tak po stočení na požadovaný průměr zůstává stále malý schůdek. Snad se na mém motoru trefím s břitem tam kam je třeba.

 

Pro lepší nastavení předstihu jsem si vyrobil vodní obtisk se stupnicí.

 

Porovnání Porsche a VW řemenice

 

FuckOff. Při nasazování řemenice jsem zjistil, že výčnělek na bloku překáží a není možné řemenici dotáhnout.

Nebyl čas na hrdinství a tak jsem výčnělek na bloku jednoduše upálil. Procházel jsem fotky asi desetkrát, abych se ujistil, že ve výčnělku skutečně nic důležitého neprochází. Stejně jsem měl ale smíšené pocity, když se pila zakousla do magnézia.

 

Řemenice znovu nasazena. Tentokrát je již všude dostatek místa.

Finální stav. Zbývá sehnat kratší řemen a můžeme zkusit motor opět navrčetYou have no rights to post comments