logotype

Broušení pokliček převodovkySvojí ne-šikovností jsem si na mnoho týdnů vyřadil pravou ruku z provozu a tak práce na brezelovi jdou pomalu.

Dnes jsem se pustil do renovace pokliček zadní poloosy. Podélně půlené převodovky mají pokličky lisovány z plechu a při nešetrném dotažení dochází k vymačkání dosedací plochy a k následné netěsnosti. Znáte to, objeví se kapička pod pokličkou a tak první co každého napadne, trochu dotáhnout šrouby.Dlouho jsem se s tím vztekal na oválovi a tak jsem tentokrát nechtěl nic podcenit. Problém je, že pokličky mají osazení a tak pro jejich zalapování je třeba vyrobit přípravek.

Vlevo ocelový výpalek s nalepeným brusným papírem, vpravo poklička. Na první pohled se může zdát, že dosedací plocha je krásně rovná. Ale zdání klame.

 

Po jemném ručním zabroušení je hned vidět, na která místa se zaměřit.

Druhé víčko na tom nebylo lépe. Plocha je velká a tak jde práce pomalu.

Člověk je tvor líný a tak mne napadla spásná myšlenka. Upnout brusnou podložku do soustruhu. Brusný papír vlhčím WDčkem, má příjemnou vůni a odstředivá síla krásně odnáší nečistoty pryč.

Ostrůvky se pomalu slévají....

Lapování je na soustruhu hračka. Stačí na to jedna ruka..

ZDgaTjSNc5c

 

 

Po dvou hodinách hotovo. Není třeba, aby celá dosedací plocha byla jak zrcadlo, stačí, že brusný papír začne "psát". Zbytek již dotěsní papírové těsnění.

 

 You have no rights to post comments